Haber

Bakanlık, ‘Bacak Hanım’ olarak tanıdığımız Serpil Örümcer için Hızlı Harekete Geçti!

Bayan Bacak lakaplı eski model, oyuncu ve müzisyen Serpil Örümcer, faturalarını ödemek için bir fotoğraf yayınlayarak eski fotoğraflarını satışa çıkardı. Son durumu yürekleri acıtan Yeşilçam oyuncusunun imdadına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetişti.

1967 yılında katıldığı güzellik yarışmasında birinci olan Serpil Örümcer, “Samanyolu” müziğiyle anılan Berkant’la evlendikten sonra daha da ünlendi.

Ali Babanın Çiftliği, Dalgacı Mahmut, Adım Kan Soyadım Silah gibi yapımlarda rol alan ünlü sanatçının kariyeri, eşi Berkant’ın çalıştığı gece kulübünde sahne almasıyla başladı.

“Bayan Bacak” olarak bilinen eski oyuncu ve şarkıcı, 1990’lı yıllarda cilt kanseriyle mücadele etti. Usta isim şu sıralar geçim derdiyle gündemde.

Maddi açıdan büyük sıkıntı yaşayan Örümcer hayatta kalma mücadelesi veriyor. 2010 yılında kötü durumda olan ev, Dekodizayn programıyla yenilenerek iyi hale getirildi. 2024 yılında faturalarınızı ödemek için koleksiyonunuzu sattığınızı varsayalım

2010 yılında yayınlanan Dekodizayn programıyla kötü durumdaki evi yenilenen Örümcer, önceki gün bir görsel yayınladı.

Yeşilçam yıldızı, “Ben 1970’li yılların sanatçısı Serpil Örümcer. Bu fotoğrafları hayır amacıyla 200 liraya satıyorum. Elektrik, su ve doğalgaz faturalarımı ödemek istiyorum. Bana yardımcı olursanız size yardımcı olmak isterim. Fotoğraflarımı sizin adınıza imzalı olarak gönderin.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, son haliyle yüreklerimizi dağlayan Serpil Örümcer’in yardım çağrısına yanıt verdi.

Paylaşılan habere göre Bakan Mahinur Özdemir Göktaş konuyla ilgili talimat verdi. Serpil Örümcer’in durumuyla ilgilenmek üzere Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri görevlendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu