Ekonomi

Bakan Bilgin: “(EYT Hakkında) Kimse Hak Kaybı Yaşamayacak”

Yaşlı Emekliliği (EYT) kanun teklifinin kabul edilmesinin ardından söz alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “Vatandaşlar Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra başvurusunu yapacak. Endişeye gerek yok, orada” dedi. Paniğe gerek yok, kimse hak kaybına uğramaz.” söz konusu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, EYT’ye ilişkin kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmesinin ardından açıklamalarda bulundu. AK Parti Meclis Kümelenme Toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alım, EYT ile ilgili tüm soruların mart ayında yanıtlanacağını söyledi.

“Hiç kimse hak kaybına uğramayacak”

Vatandaşların EYT yasasının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından başvuru yapabileceğini vurgulayan Alım, “Endişeye, paniğe gerek yok. Kimse hakkını kaybetmeyecek. Hukuki sürece göre devam edeceğiz. İnsanlar e-devlet üzerinden başvuru yapacak. e-devlet üzerinden “Sorun yaşayanlar gidip şahsen başvurabilir. Herkes Mart ayında tüm sorularına cevap alabilir.”

Öte yandan depremden etkilenen vatandaşlarla ilgili de açıklamalarda bulunan Bakan Alım, gelişigüzel bir aksama yaşanmadığını ve bu konuda bir sıkıntı yaşanmayacağını sözlerine ekledi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu